O nás

Firma Zahradní Architektura Kurz s.r.o. poskytuje svým zákazníkům  kompletní služby od projektu přes realizaci až po péči o hotové dílo. Provádíme veškeré činnosti pro zakládání zahrad a parků, realizujeme střešní zahrady. Od počátku existence firmy se intenzivně zabýváme výsadbou vzrostlých stromů. Zajišťujeme celoroční péči o všechny biotické i abiotické prvky objektů zeleně. Našim cílem je vysoká kvalita a profesionální odbornost provedené práce. Jsme členy obou republikových oborových organizací (SZKT a SZÚZ) a pravidelně zúčastňujeme odborných přednášek a seminářů. Naše práce je oceňována v celostátních soutěžích Zahrada roku, Park roku, Zelená střecha. Svým investorům nabízíme veškeré získané znalosti a zkušenosti při realizaci jejich individuálních představ a požadavků. Kvalitně odvedené řemeslo a spokojenost zákazníka jsou naší každodenní profesní výzvou.

Aleš Kurz

Aleš Kurz je zahradník a svým vztahem ke stromům se stále cítí jako arborista. Vrací se k tomu, čím začínal jako aktivní člen ČSOP a to k ochraně přírody a k přírodě blízkým a ekologickým pohledům na svět, které prosazuje v osobním životě i ve své firmě. Společnost Zahradní Architektura Kurz sídlí v dřevěném pasivním domu vrostlém do zeleně. Je výraznou firmou v oboru, pravidelně oceňována v soutěžích Park roku, Zahrada roku a Zelená střecha roku. Základem firmy je stabilní tým odborníků, kteří zvládnou vyjímečné zakázky pro významné klienty s důrazem na kvalitní architekturu.

Aleš Kurz působil v letech 2002-2008 v představenstvu profesního sdružení Svaz zakládání a údržby zeleně. V současnosti je předsedou revizní komise Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu. Je členem předsednictva spolku Krajina Novohradska. Působí jako porotce v celostátním kole soutěže Zelená stuha ČR.

Střední zahradnická škola Hrdlořezy
Střední zahradnická škola Mělník
1986-1990 zaměstnanec státního podniku Sady lesy a zahradnictví – středisko konzervace a ošetřování stromů.
1990 zakládá firmu Aleš Kurz – zahradnické práce.
1991-2006 spolumajitel firmy Král a Kurz, zahradnické práce
2006-2023 majitel firmy Zahradní Architektura Kurz s.r.o.

Svazu zakládání a údržby zeleně

Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu

Profesní organizace arboristů ISA

Evropské asociace sdružující národní svazy zahradnických firem ELCA